ماپله های اول را با شما هستیم.

انواع ترازو

انواع ترازو

شاید با وجود تنوع بالا در سیستم های توزین برای انتخاب مناسب آن سردرگم شده باشید. ما در این مقاله به شما می گوییم که کدام نوع ترازو برای فروشگاه شما مناسب است؟ یا چگونه بهترین ترازو را مناسب با کسب و کار خود خریداری نمایید و به چه نکاتی باید توجه داشته باشید این متن به شما کمک می کند تا انتخاب مناسب تری داشته باشید همچنین جهت دریافت مشاوره از کارشناسان ما می توانید از طریق تماس تلفنی نیز اقدام نمایید.

ترازو یک مقیاس توزین برای وزن کش مواد و اقلام است که در فروشگاه ها، محیط های صنعتی، خانگی و آزمایشگاهی کاربرد دارد. امروزه نیاز اساسی به وجود یک ترازو در هر محیطی احساس می شود چرا که در زندگی روزمره لازم است توزین مواد و یا حتی شمارش اقلام مختلف را انجام دهید.تنوع زیاد در این دستگاه ها، انتخاب را برای مخاطبان راحت ساخته است ولی انتخاب نوع ترازو مناسب با کسب و کارتان مهمترین نکته در خرید ترازو است. با ما همراه باشید تا جزییات انواع ترازو را در اختیارتان قرار دهیم.

ترازوی آویزی

ترازوهای آویزی مجهز به یک قلاب اند که به وسیله آن می توانید اجسام را به ترازو آویزان کرده و وزن آن را اندازه گیری کنید بعضی ازترازوهای آویزی دارای قابلیت تبدیل واحد نیز میباشند و میتوانند واحد های مختلف از جمله جین پوند اونس و کیلوگرم را در اختیار شما قرار دهند

نحوه استفاده از ترازو آویزی

وزن گیری خالص / صفر :

 • ظرف را زمانی که از وسیله ها خالی است روی کفه قرار دهید .
 • دکمه ی TAREرا فشار دهید (0.00) یا (0.000) نمایش داده خواهد شد ترازو برای وزن کشی آماده است .
 • وسیله ها را داخل ظرف قرار دهید نمایشگر فقط وزنه وسیله ها را نشان خواهد داد .
 • دقت نمایید مجموع وزن ظرف و کالا از ظرفیت کل ترازو بیشتر نباشد

قفل وزن کشی :

 • دکمه ی TARE را برای دو ثانیه فشار دهید تا زمانی که L-ON یا L-OF نمایش داده شود
 • POWER جهت اضافه کردن وزن وسیله های جدید می باشد .
 •  L-ON مخفف حالت فعال قفل وزن است وL-OF برای غیر فعال کردن عملکرد قفل وزن است .

نکته :

 • وزن نباید ازحداکثر ظرفیت ترازو تجاوز کند
 • در صورت اضافه بار نمایشگر o-ld را نشان خواهد داد و زنگ خطر به صدا در می آید .

انتخاب واحد :

 • با استفاده از کلید UNITمی توانید واحد وزن کشی را انتخاب نمایید واحد های انتخابی عبارتند از : 1 kg=2.2lb=2jin=35oz ، kg ، lb ، jin ، oz

خاموش کردن :

 • کلید on/off را فشار دهید تا ترازو خاموش شود
 • اگر در حالت holdاست دکمه ON/OFFرا فشار دهید تا از آن حالت در آید و سپس دوباره دکمه ی ON/OFFرا فشار دهید تا خاموش شود .
 • ترازوی الکترونیکی پس از 120 ثانیه خاموش خواهد شد ، اگر از آن استفاده نشود

عملکرد نور نمایشگر :

 • نور نمایشگر پس از 5 ثانیه اگر دکمه ای فشار داده نشود و یا وزن وزنه تغییر نکند ، خاموش می شود اگر دکمه ای فشار داده شود یا وزن وزنه تغییر کند نور دوباره روشن خواهد شد .

احتیاط :

 • برای روشن کردن یا تست موقعیت ترازو دیجیتال باید عمودی باشد
 • برای دقیق بودن وزن کشی و حفاظت از ترازو ، حلقه ی ثابت را صاف نگه دارید یا در ترازو را از جای ثابتی آویزان کنید.
 • از لرزش یا شوک قوی به ترازو هنگام استفاده جلوگیری کنید .
 • برای تمیز کردن ترازو از دستمال مرطوب به آب استفاده کنید و از مایعات دیگر مانند بنزین، الکل ، صابون ، اترو … استفاده نکرده چون ترازو از پلاستیک ABS ساخته شده .
 • از ورود مایعات به ترازو جلوگیری کنید.
 • زمانی که نمایشگر شکل نمادین باتری را نشان می دهد به معنای این است که باتری ضعیف است و لازم به تعویض است برای جلوگیری از نشت و آسیب به مدار ، اگر مدت طولانی از ترازو استفاده نمی کنید ، باتری آن را خارج کنید .
 • برای تعمیر ترازو ، قطعات ترازو دیجیتال را خودتان جداسازی و دستکاری نکنید لطفا به محل خرید ترازو مراجعه کرده و آن ها را آگاه کنید و یا تعمیر ترازو را به فرد متخصص بسپارید .

ترازوی آویزی با ظرفیت توزین  کم

این ترازوها به راحتی اجسام و مواد را با وزن کم اندازه گیری می کند و وزن را به صورت عددی در صفحه نمایشگر کوچک دیجیتالی خود به کاربر نشان می دهد. این ترازو کارایی بسیار ساده ای دارد و قادر به جمع زدن وزن ها و یا ذخیره آنها در حافظه، نمی باشد.

 • کوچکترین و سبک ترین نوع از ترازوهای فروشگاهی موجود در بازار می باشد.
 • اغلب این مدل از ترازوها با باطری و یا حتی ممکن است بصورت شارژی کار کنند
 • این ترازو علاوه بر داشتن سایز مناسب که به راحتی در یک دست جا می شود تنها دارای وزن کمی بوده که امکان حمل و نقل آسان را فراهم می کند..
 • به دلیل وجود قلاب کار با این وسیله بسیار آسان بوده و مصارف زیادی دارد..
 •  از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

ترازوی آویزی با ظرفیت توزین بالا

ترازوهای آویزی با ظرفیت توزین بسیار بالا و برای کاربردهای خاص است. شاید در ابتدا نتوان شغلی را تصور کرد که با ظرفیت توزین بسیار بالا سر و کار داشته باشد. اما برای توزین انواع کانتینرها و محموله های دریایی که با کشتی حمل می شود و مواردی از این دست، تنها این نوع ترازو است که می تواند راهگشا باشد.در این نوع ترازو، آویز از فولاد ساخته شده است و مقاومت بالایی دارد که طبیعتا بایستی برایش در نظر گرفته شود..در تولید ابزارهای صنعتی یکی از مهم ترین ویژگی ها، استحکام است که به خوبی در ساخت این ترازو آویز پیاده شده است.

ترازوی دیجیتالی (فروشگاهی)

ترازو های فروشگاهی از نظر ظاهری به دو دسته بدون علمک و علمکدار و از نظر کاربرد به سه دسته ساده ، پرینتر دار و لیبل پرینتر تقسیم می شوند. ترازو های فروشگاهی معمولا دو نوع سینی لبه دار و تخت دارند و بیشتر از دو جنس پلاستیک فشرده و استیل ساخته می شوند.

ترازو فروشگاهی برای توزین دقیق در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد ، موادی که در فروشگاه ها توزین می گردند با حجم کم و ظرفیت پایین بوده و از نظر گرمی نیز دارای ارزش مادی می باشند از این رو استفاده از ترازو با دقت بالا نیاز هر فروشگاهی می باشد ، امروزه علاوه بر دقیق بودن ترازو دیجیتال امکان صدور فاکتور و گزارش فروش به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه و از سویی دیگر هماهنگ شدن ترازو دیجیتالی با صندوق های فروشگاهی از نیاز های اساسی فروشگاه ها به شمار می رود که با پیشرفت صنعت ترازو در ایران به مقدار قابل توجهی تامین گردیده است و ترازو فروشگاهی معرفی شده با قابلیت های نرم افزاری مطابق نیاز کاربران می باشد .

 

ترازو فروشگاهی از سالیان دراز دغدغه ی کاربرانی ست که ارتباط مستقیم با ترازو دارند و نیاز اساسی فروشگاه های مواد غذایی است ، با توجه به ترازو های قدیمی و پیشرفت روز افزون این صنعت در سالیان متمادی به اهمیت دستگاه پی می بریم ، امروزه در صنعت ترازو فروشگاهی دستگاه هایی در حال تولید هستند که دارای کاربری فوق العاده و دقت توزین بالا می باشند که کاربر در زمان استفاده از ترازو با اطمینان خاطر و سرعت بالا موفق به جلب رضایت مشتری می گردد ، جدید ترین ترازو دیجیتال در گروه فروشگاهی با قابلیت تولید بارکد واقعی می باشد که بر روی لیبل نیز امکان چاپ دارد ، استفاده از ترازو بارکد زن لیبل پرینتر موجب سرعت کار در امور بسته بندی می گردد و امکان انبار داری را نیز ایجاد می نماید ، از این رو جهت انتخاب ترازوی فروشگاهی نیاز به مشاوره پیش می آید زیرا امروزه ترازوی دیجیتال باید بر اساس نوع مصرف انتخاب گردد تا با کاهش زمان و بازدهی بالا به کاربر را هدف مورد نظر نزدیک تر نماید .

در گروه فروشگاهی ساده می توان به ترازوی پند ، ترازوی محک اشاره نمود اما در گروه ترازوی فروشگاهی پیشرفته به ترازوی تکین ، ترازوی صدر و ترازوی دیجی اشاره نمود که جهت مکانیزه نمودن سیستم فروش ترازو با قابلیت های بسیار ویژه می باشند .

از توانائی‌های انواع ترازو فروشگاهی که بگذریم، سینی و بدنه و نمایشگر ترازوی فروشگاهی، قسمت‌های مشترک در انواع آنهاست. بدنه انواع ترازوی فروشگاهی معمولا از پلاستیک فشرده ساخته شده‌اند و سینی آنها فلزی و معمولا از استیل، و البته گاهی نیز از پلاستیک است. نمایشگر انواع ترازو فروشگاهی از نوع LED و یا LCD است و معمولا سه نمایشگر هستند و وزن، قیمت تکی، و قیمت کل را در سه قسمت نشان می‌دهند. بسیاری از انواع ترازو فروشگاهی نیز دارای نمایشگر دوطرفه هستند تا مشتری هم هم‌زمان از روند توزین و محاسبه قیمت‌ها آگاه باشد.

خرید ترازو فروشگاهی

خرید ترازو فروشگاهی مورد نیاز هر فروشگاهی است که چیزی برای وزن کردن و فروش به مشتری دارد. امروزه با توجه به رواج گسترده فروشگاه‌های اینترنتی، خرید ترازوی فروشگاهی بسیار آسان شده است و شما می‌توانید با دیدن عکس و ویژگی‌های انواع ترازوی فروشگاهی در وب‌سایت‌ ابزار پوریا، به خرید ترازو فروشگاهی مورد نظر خود بپردازید. از طرف دیگر فروشگاه‌ اینترنتی ابزارپوریا، تعمیر ترازو فروشگاهی را نیز انجام می‌دهد و شما می‌توانید با اطمینان از اینکه اگر ترازوی شما زمانی به تعمیر نیاز داشت، می توانید آن را دوباره تعمیر کنید. پیش از خرید ترازو فروشگاهی از هر برندی، توجه شما را به چند نکته مهم جلب می‌کنیم.

ابتدا و پیش از تصمیم‌گیری برای خرید ترازوی فروشگاهی بهتر است بیشترین مقدار وزنی مورد نیاز خود را مشخص کنید که این مقدار در شغل‌های مختلف کاملا متفاوت است. پس از آن قابلیت‌های مورد نظر خود را مشخص کنید که عبارتند از توانایی‌هایی مانند اتصال به کارت‌خوان و بارکدخوان و صندوق پول و توانایی گزارش‌گیری و دیگر مواردی که در فروش و انبارداری به کمک شما می‌آیند. اگر شما ترازوی فروشگاهی مورد نظر را برای فروشگاهی با تعداد زیادی از انواع کالاهای مختلف می‌خواهید، پس باید به تعداد حافظه آن نیز توجه کنید تا بتوانید نام و قیمت همه کالاهای موجود در فروشگاه را در آن ثبت کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کارشناسان فروش ما همیشه آماده گفتگو و همراهی با شما در انتخاب بهترین ترازوی فروشگاهی هستند. یکی دیگر از خدماتی که وب‌سایت فروشگاهی پوریا به شما همراهان گرامی عرضه می‌کند، تعمیر ترازو فروشگاهی است که هر دارنده ترازو فروشگاهی ممکن است نیاز به آن پیدا کند و این نکته نیز باعث راحتی خیال مشتری از بابت تعمیر ترازوی فروشگاهی خریداری شده او در زمان مورد نیاز است.

شماره تماس مسئول بخش ترازو

09156168505

قیمت ترازو فروشگاهی

قیمت ترازو فروشگاهی هم از جمله مواردی است که ذهن هر خریداری را در هنگام خرید ترازوی فروشگاهی درگیر می‌کند. انواع ترازوی فروشگاهی با قیمت‌های مختلف موجود هستند که می‌توانید در بین آنها ارزان‌ترین قیمت ترازو فروشگاهی و همچنین گران‌ترین قیمت ترازو فروشگاهی را بیابید. اما قیمت، به‌خودی‌خود نمی‌تواند عامل تعیین کننده در خرید ترازوی فروشگاهی باشد، بلکه عوامل بسیار دیگری که به کیفیت ترازو فروشگاهی ربط دارند هم در آن دخیل هستند. از طرفی قیمت ترازوی فروشگاهی در هر برندی با برند دیگر متفاوت است؛ همچنین قیمت ترازوی فروشگاهی ساخت ایران می‌تواند با قیمت ترازوی فروشگاهی وارداتی و از برندهای معروف دنیا بسیار متفاوت باشد.

ترازوی فروشگاهی ارزان را می‌توانید در فروشگاه ابزار پوریا بیابید. البته توجه به این نکته بسیار مهم و ضروری است که تنها ملاک برای انتخاب، نباید ارزان بودن ترازوی فروشگاهی باشد، بلکه بسیاری ویژگی‌های دیگری در اولویت هستند و پس از آنها باید به قیمت ترازوی فروشگاهی و ترازوی فروشگاهی ارزان پرداخت. به همین منظور ما نظر شما را به ترازوی فروشگاهی ارزان در مقایسه قیمت ارائه شده فروشگاه ما با دیگر فروشگاه‌ها، و یا ترازوی فروشگاهی ارزان در مقایسه برندی با برندهای دیگر جلب می‌کنیم. در واقع ترازوی ارزان و با کیفیت فروشگاهی بهترین انتخاب برای هر کسی است که نیاز به ترازویی توانا و بادوام دارد.

ویژگی های ترازوی دیجیتالی یا فروشگاهی :

 • جدیدترین و دقیق ترین ترازوهای فروشگاهی موجود در بازار کشورمان می باشند.
 • این مدل از وزن کش ها دارای انواع و اقسام مدل ها با قابلیت های گوناگون در طرح و رنگ و همچنین اندازه های گوناگون می باشند.
 • امروزه استفاده از این مدل ترازوها در هر مغازه و فروشگاهی که فروش محصولات آن با گرم و کیلوگرم سروکار دارد یک امر مهم و ضروری است که سبب جلب اعتماد مشتری نیز خواهد شد.
 • این ترازوها می توانند تا چند ده کیلوگرم بار را با بیشترین دقت ممکنه اندازه گیری نمایند.

باسکول

باسکول در واقع ترازو دیجیتال با ظرفیت و ابعاد بزرگ است که به صورت زمینی مورد استفاده قرار می گیرد ، باسکول برای توزین مواد حجمی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد .دقت در توزین بر حسب ظرفیت و ابعاد سینی تعیین می گردد و با افزایش ظرفیت باسکول نیاز به بزرگ شدن سینی و به نسبت بزرگ شدن سینی توزین باسکول تعداد لودسل های وزن کشی افزایش می یابد ، دقت توزین نیز با افزایش ابعاد سینی و ظرفیت باسکول دیجیتال کاهش یافته و به اصطلاح حساسیت باسکول دیجیتالی در توزین کمتر می گردد .

باسکول های قدیمی نسبت به سیستم های توزین دیجیتالی که امروزه در حال تولید می باشند از حساسیت کمتری در توزین برخوردار بوده اما با پیشرفت روز افزون صنعت باسکول دیجیتالی ما شاهد دستگاه هایی هستیم که با داشتن ظرفیت های بالا دارای دقت فوق العاده ای در توزین می باشند و کار توزین را بسیار ساده نموده اند ، نوع باسکول دیجیتال بر اساس نوع مصرف متفاوت می باشد ، ابزار پوریا ،وب سایت فروش انواع باسکول اعم از باسکول صنعتی ، باسکول فروشگاهی ، باسکول جاده ای و انواع باسکول های دیجیتال با کاربرد های متفاوت در ایران است. .

در گروه باسکول می توان به باسکول پند و باسکول محک و باسکول سهند اشاره نمود که در بازار ایران بیش از 20 سال فعالیت مفید داشته و برای انواع فعالیت ها باسکول مناسبی تولید نموده است .باسکول پند تنوع زیادی دارد و در هر عرصه ای در زمینه ی باسکول دیجیتالی در حال فعالیت است ، باسکول سهند تنها در گروه باسکول نفرکش فعالیت می نمایید و بهترین دستگاه ها را برای توزین نفر ارائه نموده و جزوء برترین ها می باشد .

باسکول دیجیتال با به روز شدن صنعت و افزایش دانش تولید و طراحی همچنان در حال رشد می باشد و هر روزه دامنه و تنوع باسکول در حال افزایش می باشد و نیاز انسان روز به روز به باسکول دیجیتالی افزایش یافته و کار ها به سادگی و سرعت بالا پیش می رود ، باسکول انواع مختلفنی دارد که به توضیح آن بسته ایم.باسکول دیجیتال در نوع خود به انواع باسکول شامل باسکول صنعتی ، باسکول فروشگاهی ، باسکول باشگاهی و باسکول جاده ایی تقسیم می گردد. از دیگر انواع باسکول هم می‌توان به باسکول دام کش و باسکول آویز و باسکول سنگی یا قپان اشاره کرد.

باسکول صنعتی

باسکول صنعتی همان‌طور که از نامش پیداست، کاربرد صنعتی دارد و در کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی و کشتی‌رانی و بسیاری مراکز صنعتی دیگر استفاده می‌شود و ظرفیت وزن کردن آن بالاتر از نیم تن تا ده‌ها تن است. باسکول صنعتی انواع مختلف دارد که از بین آنها می‌توان به باسکول صنعتی ثابت و متحرک و دیواری اشاره کرد

باسکول فروشگاهی

باسکول فروشگاهی نیز دسته‌ای دیگر از انواع باسکول است که ظرفیت وزنی آن پائین‌تر از 500 کیلوگرم است. انواع باسکول فروشگاهی در فروشگاه‌های مختلف کوچک و بزرگ، برای وزن کردن کالاها، به منظور فروش آنها استفاده می‌شوند و به همین دلیل نمایشگر به کار رفته در انواع باسکول فروشگاهی از نوع سه نمایشگر است، یعنی در کنار نمایش وزن، قیمت تکی و قیمت کل را هم نشان می‌دهد. انواع باسکول فروشگاهی هم مانند باسکول صنعتی به شکل ثابت و متحرک و دیواری تولید می‌شوند که منظور از آن، داشتن نمایشگر ثابت یا متحرک و یا نمایشگر قابل نصب به دیوار است

باسکول فروشگاهی از نظر ظرفیت، ابعاد، سینی و کفه ترازو دارای تفاوت های قابل توجهی است. این باسکول ها با توجه به مشخصات و ویژگی هایی که دارند، می توانند برای محیط های مختلف صنعتی کارایی داشته باشند. به عنوان مثال برای صنایعی که دائماً در معرض رطوبت قرار دارند، نمونه باسکول های ضدآب و فروشگاهی استفاده می شوند.

باسکول های فروشگاهی از نظر ساختار دارای انواع مختلف دیواری، ثابت و متحرک هستند. اگر هیچ ستون و علمکی برای باسکول تعریف نشده باشد، طبیعتاً با یک باسکول دیواری مواجه هستیم. اگر ستون یا علمک باسکول قابلیت تفکیک از آن را داشته باشد، باسکول از نوع متحرک می باشد. در نمونه باسکول فروشگاهی ثابت نیز یک علمک یا ستون ثابت شده و متصل به سینی وجود دارد. این نوع باسکول ها از نظر عملکرد تفاوت چندانی با هم ندارند. در واقع آن ها از نظر ساختار و نحوه نصب تفاوت قابل توجهی با هم دارند..

انواع باسکول های دیجیتالی:

تنها تفاوتی که بین باسکول های دیجیتالی وجود دارد،ظرفیت اندازه گیری آنها است و هیچ ویژگی دیگری ندارند که بتوان آنها را دسته و گروه دیگری قرار داد. موارد دیگری هم وجود دارد که در جزئیات قرار می گیرد و باعث ایجاد انواع مختلف باسکول نمی شود این جزئیات مانند جنس باسکول ، استفاده از گارد یا نرده و … .

باسکول 100 کیلویی

خرید باسکول 100 کیلویی

باسکول 150 کیلویی

خرید باسکول 150 کیلویی

باسکول 200 کیلویی

خرید باسکول 200 کیلویی

باسکول 250 کیلویی

خرید باسکول 250 کیلویی

باسکول 300 کیلویی

خرید باسکول 300 کیلویی

 

باسکول 350 کیلویی

خرید باسکول 350 کیلویی

باسکول 400 کیلویی

خرید باسکول 400 کیلویی

باسکول 500 کیلویی

خرید باسکول 500 کیلویی

باسکول 600 کیلویی

خرید باسکول 600 کیلویی

باسکول 700 کیلویی

خرید باسکول 700 کیلویی

باسکول 800 کیلویی

خرید باسکول 800 کیلویی

باسکول یک تنی

خرید باسکول 1 تنی

 

باسکول باشگاهی

انواع باسکول باشگاهی برای وزن کردن انسان ساخته شده‌اند و در باشگاه‌ها، داروخانه‌ها، کلینیک پزشکان، و حتی مکان‌های عمومی برای اندازه‌گیری وزن و قد افراد استفاده می‌شوند. به باسکول باشگاهی باسکول نفر کش یا باسکول داروخانه ای هم گفته می‌شود. بیشتر انواع باسکول باشگاهی به قدسنج الکترونیکی یا مکانیکی مجهز هستند تا هم‌زمان با اندازه‌گیری وزن، قد فرد هم مشخص شود و بدین ترتیب بتوان مقدار BMI یا شاخص توده بدنی او را اندازه گرفت. این شاخص نشان دهنده مقدار کمبود یا اضافه وزن هر فرد، و یا مشخص کننده وزنی نرمال و متعادل است.

باسکول جاده ای

باسکول جاده‌ای نیز از دسته باسکول‌های سنگینی است که برای وزن کردن وزن بار خودروهای سنگینی مانند کامیون ساخته شده است و بعضی از انواع آن در زمین کار گذاشته می‌شود و در دو نوع ثابت و متحرک ساخته شده است.

باسکول دام کش

باسکول دام و طیور یکی از باسکول های صنعتی است. از نظر ظاهری با سایر باسکول های صنعتی تفاوت دارد و به نام باسکول دامکش نیز شناخته می شود. برای توزین دام و طیور این باسکول، یک محفظه فلزی در نظر گرفته که امکان بسته شدن درب آن نیز وجود دارد. این محفظه و درب بسته آن دام و طیور را به شکل ثابت نگه می دارد. در نتیجه وزن کردن بدون اشکال و خطا انجام می گیرد.

برای این نوع باسکول صنعتی وزن کردن با سرعت و دقت قابل توجهی انجام می شود. ضمن اینکه این باسکول با توجه به کاربردی که دارد، نیاز به ظرفیت توزین بالایی نیز پیدا می کند. چرا که اغلب طیور و دام ها وزن بسیاری دارند. بنابراین باسکول و محفظه ای که برای وزن کردن آن ها استفاده می شود، باید مقاوم و مستحکم باشد. همچنین دارای ظرفیت بالایی نیز باشد.

باسکول لاشه کش

باسکول لاشه کش نمونه یک باسکول صنعتی است. در واقع این باسکول در زیرمجموعه انواع باسکول دامکش یا دام و طیور قرار می گیرد. برای توزین لاشه حیوانات در فضاهایی همچون قصابی، کارگاه های بسته بندی مواد پروتئینی، سوپرهای پروتئینی، کشتارگاه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد این باسکول ها به گونه ای است که برای وزن کردن دام و طیور زنده کاربردی ندارند و صرفا برای لاشه حیوانات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این در حالی است که باسکول های دام و طیور برای وزن کردن حیوانات زنده استفاده می شوند.

باسکول صنعتی لاشه کش از نظر وضعیت ساختاری شبیه به هم هستند اما با ظرفیت و دقت توزین متفاوتی طراحی می شوند. همین مسئله باعث تنوع در انواع باسکول لاشه کش می شود. برای توزین لاشه حیوانات، یک ستون جهت آویزان کردن لاشه حیوانات در نظر گرفته شده است. این وضعیت ظاهری در انواع باسکول لاشه کش وجود دارد. وضعیت بدنه این باسکول باید به نحوی باشد که بتواند در برابر وزن لاشه مقاومت کند.

دقت و ظرفیت بالا نیز از دیگر معیارهایی است که در خرید باسکول صنعتی لاشه کش مورد ارزیابی و توجه قرار می گیرد. هرچه به میزان حساسیت بالایی در توزین لاشه حیوانات نیاز داشته باشیم، نمونه باسکول های قدرتمندتری را انتخاب می کنیم.  باسکول های لاشه کش به شکل متحرک، ثابت یا چرخدار طراحی می شوند. آن ها انرژی خود را از باتری قابل شارژ یا برق تامین می کنند.

باسکول صنعتی کفی

باسکول کفی نمونه دیگر از باسکول های صنعتی به حساب می آید. این نوع باسکول ها برای اندازه گیری محصولات تولید شده در کارخانجات و کارگاه های تولیدی بیشترین کاربرد را دارند. به کمک باسکول کفی می توان انواع و اقسام محصولات را به شکل مناسبی وزن کرد. نکته قابل توجه دیگر در مورد عملکرد باسکول های کفی این است که آن ها قابلیت جابجایی دارند. بنابراین بسته به نیاز شما می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده باشند. از نظر دوام و استحکام در وضعیت مناسب قرار دارند. به همین خاطر می توانند برای وزن کردن اجسام یا محصولات سنگین گزینه مناسبی باشند.

باسکول صنعتی کفی می تواند در صنایع مختلف مورد استفاده باشد. این باسکول با توجه به مزایا و امکاناتی که به همراه دارد، بسیار مورد توجه تجار و صاحبان صنایع قرار می گیرد. عملکرد باسکول های صنعتی کفی به گونه ای است که می تواند بارهایی با وزن زیاد که در ظاهر امکان اندازه گیری ندارند را وزن کند و اطلاعات کاملی پیرامون اندازه و وزن محصول آن ها ارائه کند.

 

 

باسکول سنگی

باسکول سنگی یا باسکول مکانیکی نیز نوع قدیمی باسکول است که از دیرباز استفاده می‌شده واکنون نیز در زمانی که نیاز به سرعت در وزن‌کشی نیست از آنها استفاده می‌شود.

قیمت باسکول

قیمت باسکول با توجه به انواع بسیار آن، کاملا با هم متفاوت است. در ارزیابی قیمت باسکول ابتدا نوع آن مورد توجه قرار می‌گیرد و سپس در هر نوع خاصی از باسکول باید به قیمت برندهای مختلف باسکول با توانائی‌های متفاوت آنها پرداخت. معمولا در کنار شرح ویژگی‌های یک باسکول در فروشگاه اینترنتی پوریا قیمت باسکول هم نوشته شده است، اما در صورت موجود نبودن آن نوع از باسکول یا ثابت نبودن قیمت‌ها و ثبت نشدن قیمت باسکول با ما تماس بگیرید تا از آخرین قیمت باسکول مورد نظرتان باخبر شوید. نکته دیگر قابل توجه در استفاده از باسکول این است که باسکول هم مانند هر وسیله دیگری ممکن است پس از مدتی استفاده دچار اشکال شود؛ در این صورت داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، و خرید باسکول از فروشگاهی که خدمات مربوط به تعمیر باسکول را هم به شما ارائه دهد، بسیار مهم است و فروشگاه پوریا چنین امکانی را در اختیار شما قرار داده است..

باسکول ارزان هم در بین انوع باسکول به چشم می‌خورد، اگرچه تنها ارزان بودن یک باسکول نباید گزینه مورد نظر یک خریدار باشد. در کنار داشتن قیمت مناسب، کارایی و کیفیت، نشان دادن دقیق وزن، سرعت ثابت شدن وزن، قدرت و مقاومت باسکول، و بسیاری دیگر از موارد هم مهم است. پس باسکول ارزان و باکیفیت را در بین انواع باسکول‌ها می‌توانید جست‌وجو کنید و برای انتخاب آسان‌تر ، با ما تماس بگیرید تا ما هم شما را در انتخاب باسکول ارزان و باکیفیت مورد نیازتان همراهی کنیم.

ویژگی های باسکول::

 • بزرگترین و پر ظرفیت ترین ترازوها در کل دنیا هستند..
 • این مدل از محصولات قادر به تحمل وزن هایی تا چند صد کیلوگرم هستند و به همین خاطر بیشتر مناسب عمده فروشان و یا کارگاه های صنعتی بزرگ هستند.

کلام اخر

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه که در مورد انواع ترازو نیاز بود را برای شما بیان کنیم. مطالب ذکر شده می توانند قبل از خرید ترازو به شما کمک بسیار زیادی بکنند. با مطالعه این موارد به راحتی متوجه می شوید که انتخاب ترازو چه مزایایی برای شما داشته و چه امکاناتی را برای شما فراهم می کند. امیدواریم که توانسته باشیم راهنمای خوبی برای انتخاب یک ترازو مناسب و کاربردی برای شما باشیم. در صورتی که هنوز هم ابهاماتی در مورد انتخاب ترازو دارید می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. این کارشناسان می توانند هم از لحاظ فنی و هم جهت اطلاع از قیمت روز محصولات شما را راهنمایی کنند.

شماره تماس مسئول بخش ترازو

09156168505

نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جستجو کردن
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه
سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من
وبلاگ
تماس با ما